Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Klinika Budzik dla Dorosłych to Zakład Rehabilitacji Leczniczej, przewodni ośrodek w Polsce, który realizuje kompleksową i interdyscyplinarną terapię medyczno-rehabilitacyjną. Jej celem jest „wybudzanie” pełnoletnich pacjentów ze śpiączki. Zapewniamy im holistyczną, intensywną terapię i rehabilitację neurologiczną, którą prowadzi doświadczony personel medyczny.

Przyjmujemy chorych, którzy są w stanie śpiączki nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych.

W naszej Klinice zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia leczymy pacjentów przez 12 miesięcy. W szczególnych przypadkach umożliwiamy przedłużenie hospitalizacji o kolejne 3 miesiące.

Leczenie w naszej placówce jest dla pacjentów bezpłatne

Świadczenie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. To co wyróżnia Klinikę Budzik dla Dorosłych to możliwość nieodpłatnego pobytu opiekuna w placówce przez cały okres leczenia. Dostępność takiego rozwiązania była planowana już na etapie projektowania placówki. W Klinice znajduje się szereg udogodnień, które poprawiają komfort pobytu opiekunów. Gwarantujemy im również stałą opiekę psychologa. Co więcej, bliscy są włączani w proces prowadzonej przez nas rehabilitacji. Każdorazowo zespół medyczny zachęca do skorzystania z takiej możliwości, ponieważ wsparcie najbliższych jest istotnym elementem prowadzonej przez nas terapii.

Nad całym procesem leczenia czuwa wysoko wykwalifikowana kadra

Patronem medycznym przedsięwzięcia jest Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie. Zespołem medycznym złożonym z ponad pięćdziesięciu osób kieruje prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz, wybitny neurochirurg z ogromnym doświadczeniem w leczeniu osób w śpiączce. Profesor był odpowiedzialny za stworzenie i kierował pierwszym w Polsce oddziałem dla „wybudzonych” przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. W skład jego zespołu wchodzą doświadczeni i cenieni lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, neurologopedzi, psycholodzy, a także farmakolodzy i farmaceuci. To właśnie oni na co dzień odpowiadają za prawidłowe i skuteczne leczenie pacjentów Kliniki. Współpracujemy również z wieloma konsultantami z zakresu różnych dziedzin medycyny, by każdy nasz pacjent otrzymał pomoc dostosowaną do swoich potrzeb.

Wyposażenie placówki zakupiliśmy w lutym 2022 roku

Nasz ośrodek dysponuje najwyższej klasy sprzętem, w tym nowoczesnym systemem pionizowania pacjentów. Umożliwia on chorym przemieszczanie się po budynku za pomocą specjalnych szyn umieszczonych na suficie. To rozwiązanie w znacznym stopniu ułatwia opiekę nad pacjentami oraz zwiększa jakość prowadzonej rehabilitacji. Do tego nasza Klinika posiada różnego rodzaju sprzęt sensoryczny stosowany w podobnych placówkach na całym świecie, wiele urządzeń do elektroterapii, laseroterapii i stymulacji.

Klinika Budzik dla Dorosłych to nie tylko szpital

To również ośrodek, w którym stawiamy na nowoczesne metody leczenia. Naszym dodatkowym celem jest przeprowadzanie pionierskich zabiegów medycznych oraz praca nad rozwojem rehabilitacji neurologicznej. Placówka uczestniczy w międzynarodowych badaniach naukowych, realizuje granty, a także współpracuje z renomowanymi ośrodkami naukowymi m.in. Cambridge. Nasz zespół aktywnie działa na rzecz transferu wiedzy z najlepszych światowych placówek do Polski. W przyszłości przy naszej Klinice będzie działać Centrum Badawczo-Rozwojowe nastawione na badanie dłuższego upośledzenia świadomości.

Galeria

Budynek z zewnątrz

Klinika od środka

Jak powstała nasza Klinika?

Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce:

Jakie wyposażenie posiadamy w Klinice?

Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce: