Wyposażenie Kliniki
Nowo wybudowany, trzypiętrowy budynek Kliniki Budzik dla Dorosłych posiada:
- 15 przestronnych pokoi, w których możemy przyjąć łącznie 20 pacjentów z opiekunami,
- komfortowe wyposażenie pokoi w tym łazienki, klimatyzację, TV,
- zaplecze socjalne w tym dostęp do pralni i zaplecza kuchennego.
W Klinice Budzik dla Dorosłych posiadamy najnowocześniejszy sprzęt medyczny używany do leczenia pacjentów w śpiączce. Wybór odpowiednich urządzeń poprzedziliśmy konsultacjami medycznymi z innymi ośrodkami na świecie, które specjalizują się leczeniu pacjentów w śpiączce. To, co wyróżnia nasz ośrodek na tle innych placówek w Polsce to szeroki asortyment urządzeń, które wykorzystujemy na różnych etapach hospitalizacji. Wdrażamy najbardziej zaawansowane metody leczenia, dlatego jesteśmy wyposażeni w aparaturę najwyższej klasy.
Oto lista najważniejszych sprzętów, które wykorzystujemy w codziennej pracy z pacjentem.
Pionizacja i ćwiczenia
- Robot do reedukacji chodu – profesjonalne urządzenie do reedukacji chodu, które umożliwia pacjentowi trening na bieżni. Co ważne, uwzględnia prawidłowy wzorzec chodu i dynamiczne odciążenia.
- Stół pionizacyjny z funkcją kroczenia – zaawansowane technologicznie urządzenie do pionizacji pacjenta, które ma funkcję kroczenia. Zapewnia wczesną pionizację chorego z jednoczesną stymulacją fizjologicznego ruchu kroczenia.
- System do rehabilitacji kończyny górnej – posiada zaawansowany mechanizm sprężynowy odciążający kończynę górną. Zapewnia wykonywanie wielu ćwiczeń takich jak ściskanie, chwytanie, a także wykonywanie ruchów 3D.
Masaże
- Urządzenie do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych – urządzenia są ważnym elementem hydroterapii, ponieważ redukują dolegliwości bólowe, łagodzą napięcia i zmęczenia mięśni.
- Wielofunkcyjna wanna do hydromasażu – nowoczesne urządzenie, które posiada funkcje hydromasażu strefowego i perełkowego, co zwiększa korzyści z hydroterapii.
- Urządzenie do masażu membranowego – urządzenie do kompleksowego, suchego hydromasażu lub masażu na sucho z funkcją utrzymania stałej temperatury wody.
- Urządzenie do masażu podwodnego – urządzenie, które dzięki strumieniom wody wywołuje ucisk i pobudza mięśnie, skórę i krążenie lepiej dotleniając i odżywiając komórki.
Elektroterapia, laseroterapia
- Aparat do elektroterapii i ultradźwięków – nowoczesny aparat do terapii skojarzonej i symultanicznej, jest wykorzystywany także w laseroterapii.
- Laser wysokoenergetyczny – urządzenie umożliwia efektowną pracę z pacjentem dzięki wielodiodowemu aplikatorowi i dwóm niezależnym kanałom.
- Aparat do terapii polem magnetycznym niskiej częstotliwości – urządzenie z zakresu medycyny fizykalnej, które pozwala leczyć polem magnetycznym. Wykorzystuje pozytywny wpływ zmiennego pola magnetycznego o niskich częstotliwościach na organizm pacjenta.
Stymulacja
- Aparat do stymulacji magnetycznej – nowoczesne urządzenie do stymulacji polem elektromagnetycznym, które pozwala zwiększyć ładunek w komórkach pacjenta, co znacznie optymalizuje ich pracę. Aparat umożliwia głębokie przenikanie bodźca i pozwala dotrzeć do tkanek leżących głębiej.
- Aparat do dysfagii – urządzenie wykorzystuje elektryczną stymulację nerwowo-mięśniową (NMES) i powierzchniowe EMG, co umożliwia pacjentowi wykonywanie ćwiczeń z biofeedbackiem i monitorowaniem postępów.