Wybudzeni

Marcin

Młody, 25-letni mężczyzna, który uległ ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu w drodze do pracy. Trafił do nas w ciężkim stanie, po poważnej operacji neurochirurgicznej.

Uporczywa walka fizjoterapeutów, neurologopedów, psychologa, pielęgniarek i zespołu lekarskiego dawała efekty bardzo pomału. Po drodze pokonaliśmy ciężkie infekcje zagrażające życiu, w tym covid-19. W końcu, w specjalistycznych badaniach stwierdziliśmy powrót zdolności połykania i zaczęliśmy bezpiecznie żywić go doustnie. To ułatwiło dalszą rehabilitację zdolności mówienia. Jednak mowa z powodu uszkodzenia mózgu nadal jest niewyraźna i podobnie jak zdolność pionizacji ciała i chodzenia będzie wymagała dalszych systematycznych ćwiczeń w domu.

W naszej Klinice chory przebywał w towarzystwie najbliższych, mieszkał tu na zmianę z mamą i tatą. W ostatnich dniach pobytu obserwowaliśmy coraz lepszy kontakt z pacjentem i pojawiający się na jego twarzy uśmiech. Marcin uwielbia grać w szachy i jest w tym bardzo dobry, o czym przekonał się nawet nasz personel. Życzymy mu powrotu do zdrowia.

Marcin opuścił Klinikę Budzik dla Dorosłych 18 kwietnia 2024 roku.

Jak można pomóc Marcinowi: Marcin Kacprzak | Siepomaga.pl